Güvenli Arkadaşlık Önerileri

Volye’de üyelerin güvenliği birinci önceliğimizdir. Güvenli arkadaşlıklar kurmanızı sağlamak amacıyla size tavsiye edebileceğimiz bazı öneriler var. Lütfen aşağıdaki önerileri okuyun ve kuracağınız arkadaşlıklarda göz önünde bulundurun.

Site İçerisindeki Karşılaşacağınız Durumlar:

  • Maddi Taleplere Karşı Kendinizi Koruyun

    Hangi neden ile olursa olsun sizden talep edilen maddi taleplere kesinlikle karşılık vermeyiniz. Havale/EFT veya başka hangi yöntemler üstünden talep edilirse edilsin kesinlikle bu üyelere para göndermeyiniz. Talep eden üyeleri sayfalarındaki ‘Şikayet Et’ bölümünü kullanarak bize bildiriniz.

  • Kişisel Bilgilerinizi Koruyun

    Hiçbir zaman kimlik numaranızı, kredi kartı bilgilerinizi, banka bilgilerinizi, ev veya iş adresinizi ve şifreniz gibi kişisel bilgilerinizi tanımadığınız insanlar ile paylaşmayınız.

  • Şüpheli Davranışları Bize Bildirin

    Ek olarak aşağıdaki listede bulunan şüpheli davranışlar ile karşılaştığınızda ilgili üyenin sayfasındaki ‘Şikayet Et’ bölümünden veya buradan bize bildiriniz.

    • Para veya herhangi maddi varlık talep edildiğinde.
    • Küfür/Hakaret/Aşağılama gibi saldırgan tutumlar ile karşılaştığınızda.
    • Sahte profiller ile karşılaştığınızda.
    • Rahatsız edici içerikler ile karşılaştığınızda.

İlk Buluşma ve Görüşmelerde Karşılaşacağınız Durumlar:

İlk kez bir insanla ile gerçek hayatta tanışmak heyecan verici ve güzel bir olay. Bu durumun güvenli olmasını sağlamak adına birkaç önerimiz var. Lütfen bu önerileri ilk buluşma ve devam eden görüşmelerinizde göz önünde bulundurun.

  • Buluşacağız Kişiyi Tanıdığınızdan Emin Olunuz

    Buluşmayı düşündüğünüz kişiyi olabildiğince iyi tanımaya çalışınız. İletişimi mümkün olduğunca Volye üzerinden devam ediniz. Kötü niyetli kişiler genellikle hızlı bir şekilde sizi farklı platformlara davet ederek hakkınızda daha fazla kişisel bilgi talep etmeye çalışır. Buluşmayı düşündüğünüz kişileri iyi tanıdığınızdan emin olduktan sonra buluşmaya gitmeye özen gösteriniz.

  • İlk Buluşmalarınızı Halka Açık Ortamlarda Yapınız

    İlk buluşmalarınızı olabildiğince sizin dışınızda da insanların olduğu halka açık mekanlarda gerçekleştiriniz. Aranızdaki güven sağlanana kadar buluşmalarınızı bu tür mekanlarda gerçekleştiriniz. Hiçbir zaman tanışacağınız kişinin evinde veya benzer ortamlarda ilk buluşmalarınızı gerçekleştirmeyiniz. Sizi bu şekilde bir buluşmaya zorlayan kişiler ile karşılaştığınızda buluşmayı iptal ediniz.

  • Buluşmalarınızı Yakınlarınıza Söyleyin veya İlk Buluşmalara Bir Yakınınız ile Gidin

    İlk buluşmalarınıza gitmeden önce bu planınızı yakınlarınıza anlatın. Mümkün olduğunca konu hakkında bilgi verin. Nerede ve saat kaçta buluşacağınız gibi. Mümkünse ilk buluşmalarınıza yanınıza bir yakınınızı da alarak gidin.

  • Alkol veya Benzer Maddeler Kullanmayın

    Alkol veya benzeri diğer maddeler yeterince iyi karar vermenizi önleyeceği için ilk buluşmalarınızda alkol veya benzeri diğer maddeleri kullanmayın. Buluşmalarda içtiğiniz içecek ve yiyeceklere dikkat edin.

Ek olarak bu durumlar dışında hoşnut olmadığınız başka bir durum ile karşılaşırsanız buradan bizim ile iletişime geçebilirsiniz.